top of page

BPONG NOTEIKUMI

1 Lietotie termini.

1.1 Galds – īpaši pielāgots galds ”beer pong” spēlēšanai.

1.2 Glāze – plastmasas glāze spēlēšanai, kas daļēji (1/4 līdz 1/3) ir pielieta ar ūdeni.

1.3 Dzēriena glāze  – glāze ar alu /sidru/ stipro dzērienu vai bezalkoholisko dzērienu ko izmanto spēlētāji spēles laikā.

1.4 Glāžu statīvs - jeb “rack”. Speciāla pamatne glāžu noturēšanai glāžu laukumā.

1.5 Bumbiņa vai bumbiņas – galda tenisa bumbiņa vai bumbiņas, kas paredzētas metienu veikšanai.

1.6 Spēlētājs – komandas loceklis.

1.7 Komanda – spēlētāju pāris, kas spēlē kopā.

1.8 Uzbrūkošā komanda – komanda, kura piedalās spēlē un kurai ir gājiens.

1.9 Pretinieku komanda – komanda, kurai piedalās spēlē un kurai nav gājiens (aizstāvas).

1.10 Komandas – abas spēlējošās komandas kopā.

1.11 Galda gals – fiziskā galda īsākā mala.

1.12 Galda mala – līnija, kur beidzas galda gals. Galda mala iedomāti turpinās uz abām pusēm arī aiz fiziskās galda malas.

1.13 Glāžu laukums – īpaši apzīmēts trīsstūrveida laukums katrā galda galā, kurā tiek novietotas glāzes lai pa tām izdarītu metienus (spēlēšanai).
1.14 Noņemta glāze – Glāze, kas ir izlikta ārpus glāžu laukuma un vairs nepiedalās spēlē.

1.15 Glāzes noņemšana – Glāzes izlikšana ārpus glāžu laukuma līdz ar ko glāze vairs nepiedalās spēlē.

1.16 Metiens – brīdis, kad spēlētājs apzināti met bumbiņu pretinieka glāžu virzienā, tā ir šķērsojusi šķērso galda viduslīniju līdz brīdim, kad beidzas metiens.
1.17 Gājiens – brīdis, kad komanda iegūst tiesības sākt izdarīt metienu līdz brīdim, kad komanda ir izdarījusi visus savus metienus un gājiens beidzas.

1.18 Spēle – secīga divu komandu gājienu sērija līdz kamēr spēle beidzas.

2 Spēles sākums un beigas.

2.1 Pirms spēles katrā galda galā, glāžu laukumā un cieši viena pie otras, tiek novietotas desmit glāzes. Glāzes ir sakārtotas cieši viena pie otras trīsstura formā, kā norādīts attēlā Nr 1. 
2.2 Reģistrējoties saņemsiet dzēriena žetonus, kurus varēsiet iemainīt pret alu, sidru, stipro dzērienu vai bezalkoholisko dzērienu.
2.3 Metienu izdarīšanai ir pieejamas divas bumbiņas.
2.4 Pirms spēles komandas savā starpā noskaidro kura no komandām iegūs tiesības izvēlēties pirmo gājienu vai izvēlēties galda pusi. Iespēja izvēlēties tiek dota komandai:

      2.4.1 Kurā ir vairāk meiteņu (sieviešu);
      2.4.2 Kura uzvar “metot monētu” (best of 1) vai spēlējot “akmens, šķēres, papīrītis” (best of 1);

      2.4.3 Kuras pretinieku komanda atsakās no tiesībām izvēlēties.

2.5 Komanda, kura neguva tiesības izvēlēties, automātiski iegūst otro opciju. T.i., ja komanda, kura ieguva tiesības izvēlēties, izvēlas pirmo gājienu, tad otrai komandai jāizvēlas galda puse. Attiecīgi, ja izvēlējās galda pusi, tad jāizdara pirmais gājiens.
2.6 Pirms spēles sākuma komandas ieņem savas pozīcijas katrā galda galā, un komandai, kura sāks pirmo gājienu, ir abas bumbiņas.
2.7 Pirms spēles sākuma komandas sasveicinās savā starpā.​

2.8 Spēle sākas, kad ir izpildīti nosacījumi spēles sākšanai (izpildīti punkti 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 un 2.6) un tiek sākta laika atskaite. Ja laika atskaite spēlē nav paredzēta, tad spēle sākas bez laika atskaites.
2.9 Spēle beidzas, kad:

      2.9.1 Kādā no galda pusēm glāžu laukumā vairs nav glāžu;
      2.9.2 Ja spēlei ir noteikts laika limits, tad kad tas beidzas un beidzas arī spēles pagarinājums, ja tāds ir bijis nepieciešams pēc punkta 4.7.

2.10 Pēc spēles beigām par uzvarētāju tiek noteikta komanda, kuras priekšā ir palikušas:

      2.10.1 glāzes glāžu laukumā;

      2.10.2 vairāk glāzes glāžu laukuma nekā pretinieku komandas priekšā.

2.11 Ja par spēli tiek skaitīti punkti, tad uzvarētāja komanda pēc spēles beigām iegūst tik punktus, cik ir glāžu starpība starp abiem glāžu laukumiem (neviena glāze glāžu laukumā tiek skaitīta kā 0).

2.12 Pēc spēles beigām komandas pateicas viena otrai par spēli.

2.13 Ja tiek izmantots glāžu statīvs, tad tam vienmēr jāatrodas glāžu laukumā, un glāzēm tanī jābūt pilnībā un taisni ievietotām. Ja glāžu statīvs tiek tīši vai netīši izkustināts, tad tā pozīciju atjauno nekavējoties, bet tā lai netraucētu metienu - pēc metiena vai brīdinot pretinieku komandu par glāžu statīva sakārtošanu pirms metiena. 


3. Spēles gaita

3.1 Spēli tiesā paši spēlētāji. Strīdus gadījumos pieaicinot tiesnesi.

3.2 Katrs komandas spēlētājs gājiena laikā izdara vienu metienu. Izņemot gadījumus, kas atrakstīti punktā 4.1.
3.3 Spēlētājiem metieni jāizdara nevilcinoties, tiklīdz komanda ir ieguvusi tiesības izdarīt gājienu.

3.4 Metiena brīdī, spēlētāja elkonis drīkst atrasties pāri galda malai.

3.5 Ja metiena brīdī metienu netīšām iztraucē (kāds pagrūž spēlētāju, aizskar bumbiņu, nosedz galdu, utml) kāds, kas nav komandu sastāvā (skatītājs, tiesnesis, utml), tad metienu ir iespējams atkārtot (veikt pārmetienu). Atkārtotu metiens tiek veikts, ja komandas par to vienojas vai tā nosaka tiesnesis. Pretējā gadījumā tiek uzskatīts, ka metiens ir izdarīts.
3.6 Tiklīdz bumbiņa metiena brīdī pieskaras ūdenim glāzē, tā skaitās, kā iemesta. Ja pretinieku komandas darbības (atsišana, utml) rezultātā bumbiņa, pēc pieskāršanās ūdenim, pamet glāzi vai pārlec citā glāzē, tā nekavējoties jāatliek atpakaļ sākotnēji iemestajā glāzē.

3.7 Tiklīdz metiena brīdī bumbiņa atsitas pret glāzēm vai galdu, to drīkst atsist jeb atvairīt. Tai skaitā arī bumbiņu, kas speciāli tiek mesta ar atsitienu pret galdu.

3.8 Ja metiena brīdī glāze, pa kuru vai kurā trāpa bumbiņa, tiek apgāzta ar bumbiņu vai pretinieku darbības rezultātā (atsišana, utml), tiek uzskatīts, ka bumbiņa ir iemesta glāzē un rīkojas kā noteikts punktā 4.4.
3.9 Ja glāzē jau atrodas iemesta bumbiņa un metiena brīdī otra bumbiņa atsitas pret to un pati pamet glāzi, tiek uzskatīts, ka otra bumbiņa nav iemesta šinī glāzē.

3.10 Metiens ir beidzies tiklīdz bumbiņa pēc metiena:
       3.10.1 skaitās kā iemesta;  

       3.10.2 atsitas pret zemi (grīdu);
       3.10.3 pretinieku komandas spēlētājs to stabili nofiksē (noķer);

       3.10.4 neturpina kustību uz galda;

       3.10.5 nepārprotami lido tā, ka tā netrāpīs galdam, glāzēm vai ūdenim glāzēs (pāri galda fiziskām malām);

       3.10.6 ripo atpakaļ pa galdu un to noķer vai padod kāds, kas nav uzbrūkošas komandas sastāvā.
3.11 Bumbiņas tīša vai netīša ievietošana ūdens glāzē pēc metiena beigām netiek skaitīta kā iemesta glāze.

3.12 Spēlētāji drīkst noskalot vai atstāt bumbiņas savās glāzēs tikai savas komandas gājiena laikā.
3.13 Ja metiena brīdī pretinieku komandas spēlētājs tīši vai netīši pieskarās bumbiņai ar ķermeni, apģērbu, atribūtu vai to daļu pirms tā ir atsitusies pret galdu vai pieskārusies glāzei, tad pretinieku komandai tiek piešķirts sods – tiek  noņemta viena glāze.

3.14 Pretinieku komandas spēlētāja tīša vai netīša pieskaršanās bumbiņai ar ķermeni, apģērbu, atribūtu vai to daļu pēc tam, kad tā ir atsitusies pret galdu vai pieskārusies glāzei, ir atļauta.

3.15 Ja bumbiņa iekrīt vai tiek iemesta alus glāzē vai glāzē, kas ir noņemta, tā neskaitās kā iemesta.

3.16 Glāžu pārkārtošana:

       3.16.1 Savas glāzes drīkst pārkārtot tikai sava gājiena laikā pirms pirmā metiena. 

       3.16.2 Glāzes drīkst pārkārtot tikai vienu reizi - Ja glāžu skaits ir 6 vai mazāk. Glāzes kārtošanas sistēmu skatīt attēlā nr.1
       3.16.3 Pārkārtošanu veic pretinieku komanda pēc uzbrūkošās komandas pieprasījuma un norādījumiem, bet tā lai glāžu novietojums atbilstu noteikumiem.

       3.16.4 Glāžu izvietojums glāžu laukumā drīkst būt tāds, kā norādīts attlēlā Nr 1 - trīsstūrī augšējai glāzei atrodoties glāžu laukuma augšdaļā. Ja glāžu skaits ir nepietiekams, lai izveidotu pilnu figūru, tad trūkstošās glāzes neliek apakšējā figūras rindā. 

       3.16.5 ja tiek izmanots glāžu statīvs, tad arī pēc pārkātošanas glāzēm jābūt pilnībā un taisni ievietotām statīvā, un statīvam jāatrodas glāžu laukumā.

3.17 Gājiens beidzas, kad komanda ir izdarījusi visus savus metienus.

3.18 Glāzes tiek noņemtas pretinieku komandai pēc gājiena beigām saskaņā ar šādiem nosacījumiem:

       3.18.1 Viena bumbiņa glāzē – 1 glāze.
       3.18.2 Viena bumbiņa glāzē ar atsitienu pret galdu – 2 glāzes.
       3.18.3 Abas bumbiņas katra savā glāzē – 2 glāzes.
       3.18.4 Abas bumbiņas vienā glāzē – 1 glāze.
       3.18.5 Abas bumbiņas dažādās glāzēs, bet viena no viņām ar atsitienu pret galdu – 3 glāzes.
       3.18.6 Abas bumbiņas dažādās glāzēs un abas ar atsitienu pret galdu – 4 glāzes.
       3.18.7 Abas bumbiņas vienā glāzē un abas ar atsitienu pret galdu – 3 glāzes.

3.19 Bumbiņu vai bumbiņas no glāzēm drīkst izņemt tikai pēc gājiena beigām.

3.20 Ja pēc gājiena komanda neiemet nevienu vai iemet vienu no bumbiņām, gājiens pāriet pretinieku komandai.

3.21 Ja pēc gājiena, kas nav papildus gājiens, komanda ir iemetusi abas bumbiņas, komandai uzreiz tiek piešķirts viens papildus gājiens.

3.22 Ja pretinieku komanda veic bumbiņas novietošanas korekcijas, kas nepieciešamas punktos 3.6., 3.8, 4.3, 4.4 vai 4.5. komandai ir jāsagaida kamēr pretinieku komanda korekciju pilnībā pabeidz. Korekcijas veikšanas brīdī netiek piemērots 3.13. minētais sods.

3.23 Metiena brīdī uzbrukošās komanda  nedrīkst aiztikt galdu, glāzes vai glāžu statīvus, kā arī pēc metiena atbalstīties pret tiem, piemēram, lai noturētu līdzsvaru. Ja galds, glāzes vai glāžu statīvs tiek aizskarts, iemestā glāze netiek skaitīta kā iemesta. Spēlētājam nav iespēja metienu atkārtot (veikt pārmetienu). Nebūtiska galda, glāžu vai glāžu statīvu aizskaršana ar apģērbu vai tā tā daļu, netiek uzskatīta par pārkāpumu.

3.24 Metiena brīdī pretinieku komanda nedrīkst aiztikt galdu, glāzes vai glāžu statīvus. Par pārkāpumu komandai nekavējoties tiek noņemat 1 soda glāze. Nebūtiska galda, glāžu vai glāžu statīvu aizskaršana ar apģērbu vai tā tā daļu, netiek uzskatīta par pārkāpumu.

3.25 Metiena brīdī pretinieku komanda atrodas savā galda pusē un nedrīkst traucēt glāžu tiešu redzamību uzbrūkošās komandas spēlētājam. Par apzinātu šī punkta neievērošanu pretinieku komanda tiek brīdināta, un tiesnesis var iedot sodu - noņemt 1 soda glāzi vai sodīt komandu par spēles apzinātu vilcināšanu.
3.26 Ja metiena brīdī pretinieku komandas spēlētājs tīši vai netīši rada faktorus, kas var mainīt bumbiņas trajektoriju, piemēram, pūš vai rada gaisa plūsmu, tad pretinieku komandai tiek piešķirts sods – tiek  noņemta viena glāze.

4. Papildus noteikumi

4.1 Ja metiena laikā bumbiņa pa galdu atripo atpakaļ pie spēlētāja, kas izdarīja metienu, metiens nav beidzies (3.10. punkta izpratnē) un spēlētājs bumbiņu noķer, tad metienu drīkst atkārtot kā “trickshot” – metiens jāizpilda atmuguriski vai jāmet caur muguru. Bumbiņu uzbrūkošā komanda drīkst ņemt tikai un vienīgi, kad bumbiņa ir šķērsojusi centra līniju. Pārējie noteikumu darbojas kā parastam metienam. 

4.2 Spēles laikā uz galda drīkst atrasties tikai spēlei piederoši priekšmeti – ūdens glāzes, iemestās (noņemtās) glāzes, Dzēriena glāzes, glāžu statīvs, hronometrs, rīkotāja reklāma, utml tā lai netraucētu spēles gaitu – noņemtās glāzes izvietotas atstatus no glāžu laukuma; utml. Citi priekšmeti nekavējoties ir jānoņem, ja to pieprasa kāds no spēlētājiem. Izņemot gadījumus, ja tiesnesis ir norādījis citādi.

4.3 Ja komanda izgāž vienu vai vairākas savas glāzes vai izņem tās no glāžu laukuma, kurās nav iemesta bumbiņa, tad tās tiek uzskatītas par noņemtām glāzēm un netiek atjaunotas.

4.4 Ja komanda izgāž vienu vai vairākas savas glāzes vai izņem tās no glāžu laukuma, kurās ir iemestas bumbiņas, tad tās atjauno nomainot vai papildinot, novieto iepriekšējā pozīcijās un ievieto iemestās bumbiņas tā, kā tas bija pirms glāzes vai glāžu apgāšanas vai izņemšanas.

4.5 Ja uzbrūkošā komanda izgāž pretinieku ūdens glāzi vai glāzes, tās tiek atjaunotas no uzbrūkošās komandas ūdens glāzēm. Ja to nevar izdarīt (izgāzto glāžu ir vairāk, kā iespējams atjaunot), uzbrūkošajai komandai tiek ieskaitīts zaudējums par tik glāzēm, cik pretiniekiem bija pirms to apgāšanas. Gadījumā, ja komandai ir jau kāda iemesta glāze, tad pretinieku komandas glāzes tiek atjaunotas ar tām, kurās nav iemesta bumbiņa. Ja tas nav iespējams, pirms atjaunošanas bumbiņa tiek izņemta.
4.6
 Spēles laikā spēlētajiem nav tiesības pamest galdu. Izņemot šādus gadījumus:
        4.6.1 Spēlētājs dodas pakaļ savai bumbiņai;

        4.6.2 Nepieciešams aizvietot pazudušu bumbiņu;
        4.6.3 Nepieciešams aizvietot vai papildināt apgāztās glāzes;

        4.6.4 Jebkurā citā gadījumā, ja to nepārprotami ir atļāvis tiesnesis. Šādā gadījumā tiesnesis informē abas komandas par radušos iemeslu.
4.7 Ja spēlei ir noteikts laika limits, tad tam beidzoties var tikt piešķirs spēles pagarinājums šādos gadījumos:

        4.7.1 Pēc atskaites laika signāla, komanda nevar izdarīt papildus metienu, attiecīgi, ja viens no komandas pārstāvjiem ir izmetis un laiks ir beidzies, tad papildus metienu izdarīt nedrīkst, bet, ja ir vienāds glāžu skaits, tad turpina līdz pirmajai iemestajai glāzei;

        4.7.2 Glāžu skaits glāžu laukumos abām komandām ir vienāds. Pagarinājums beidzas tiklīdz ir iemesta pirmā glāze bez iespējas komandai pabeigt gājienu.


Iekšējās kārtības noteikumi

1. Vienas spēles laiks ir 8 minūtes 2v2 turnīros un 5 minūtes 1v1. 

2. Komandai ir jāseko līdzi savu spēļu sākuma laikiem un uz noteikto savas spēles sākuma laiku ir jābūt pie galda pilnā sastāvā;
3 Visi spēlētāji sāk spēli vienlaicīgi ( Uz ekrāna tiek palaists laiks)   

4 Starp grupas spēlēm 2v2 turnīros ir 4  min  un 1v1 2 min “pauze” , kuras laikā komanda sagatavojās nākamajai spēlei vai arī izspēlē spēli līdz galam, ja beidzoties laikam ir vienāds glāžu skaits.
5 Ja noteiktajā spēles sākuma laikā komanda neatrodas pie spēlēs galda pilnā sastāvā un spēle ir sākusies, tad:

          5.1 spēli sāk un galda pusi izvēlas tā komanda, kura ir ieradusies pilnā sastāvā. Izņemot gadījumu, ja tas tika noskaidrots jau iepriekš (beer pong noteikumu punkts 2.4);

          5.2 tai par katru pilnu vai nepilnu spēles kavējuma minūti tiek noņemta 1 soda glāze. Soda glāze tiek noņemta nekavējoties tiklīdz to drīkst darīt (sākas pirmā  vai nākamā kavējuma minūte). Ja pēc soda glāzes noņemšanas atlikušo glāžu skaits paliek mazāks kā noteikts punktā 6., tad komandai kura kavēja spēli tiek  piešķirts tehniskais zaudējums pēc punkta 6.  

6. Ja komanda nav ieradusies pilnā sastāvā arī pēc dotā papildus laika, tad komandai tiek ieskaitīts tehniskais zaudējums un pretinieku komandai tiek piešķirta uzvara ar 4 glāzēm;

7. Strīdus gadījumā lēmumu pieņem tiesnesis, kas ir galīgs un nav apstrīdams;

8. Tiesnesim ir tiesības pārtraukt spēli un/ vai diskvalificēt komandu rupjiem pārkāpumi, kā, bet ne tikai – spēles apzinātu vilcināšanu; 

9. Aizliegts apzināti vilcināt spēles gaitu;

10. Spēlētajiem ir jāizturas ar cieņu vienam pret otru, tiesnesi un apkārtējiem. Izsaucieni, gaviles, dejošana, “trashtalk”, utml ir pieļaujami, ja tas netraucē spēles gaitu un rupji neaizvaino apkārtējos;
11. Pēc spēles beigām komandas sakārto savā galda pusē esošās glāzes tā lai nākamie spēlētāji varētu sākt spēli. Ja kādā no glāzēm ūdens trūkst, tad papildina to, ja tas ir iespējams, vai ziņo tiesnesim. Ja galds ir noliets, tad saslauka to, ja tas ir iespējams, vai ziņo tiesnesim.

bottom of page